Общий рейтинг:
Аккорд-тур Львов – отпуск, отдых, путешествия
Отзыв туриста Аккорд тур Elya (Ивано - Франковск) на тур
Поездка: 24 сентября 2011
Отзыв:
ТОП рейтинги месяца - Октябрь 2011
Голосов 0 «
Все лидеры  |  Приобрести отчет

Отзыв на тур Короли и императоры!

Всім доброго дня! Нарешті знайшла час, щоб зареєструватись і написати свій відгук про чудовий тур «Лицарі пера і шпаги», у здійсненні якого нам допомагала чудовий «Гід з великої літери» і для мене відтепер найкращий гід України - Світлана Ковтун. Це я Вам кажу після 15-ти автобусних турів з різними туроператорами України. Тепер я мрію ще кудись поїхати із Світланою, скучаю за нею після поїздки! (та для мене залишились незвіданими ще хіба що Прибалтика, Греція та Турція з Болгарією і Румунією, тому буду чекати зустрічі зі Свєтою на цих маршрутах!).

Почну з того, що за останні 3 роки я ще ні разу не поїхала восени в той тур, який планувала задовго до виїзду. Кожного разу з'являлися якісь об єктивні причини, щоб я за місяць до виїзду змінювала свої плани. Але в кінцевому результаті все складалося дуже добре і я була завжди дуже задоволена своїми подорожами. Тому я вже давно прийшла до висновку, що все, що не робиться, то - на краще!

Так сталося і цього року. Не набралися групи на кілька чудових програм київських операторів (я теж в основному всіми поїдками з ними була задоволена за винятком деяких нюансів, але відгуків теж не писала і не бачила відгуків наших одногрупників ні разу, може дійсно то були дуже зайняті люди. Але по кількості турів дійсно "Аккорд-тур" випереджає всіх - так у суботу 24.09 о 10 ранку у Львові на стоянці було більше 10-ти автобусів, а ще ж були виїзди раніше і ввечері виїжджають групи з нічними переїздами. А у киян в сезон навіть може бути на тиждень 1 виїзд, а деякі програми чомусь не можуть набратися навіть 1 раз на рік. Я не можу теж це пояснити - і програми гарні, і не дорожчі за львівські (якщо врахувати всі факультативи) ). А через чеське консульство (яке зменшило кількість можливих виданих віз на тиждень у кілька раз) не відбувся тур»Подорож моєї мрії-Італія» від "Аккорд-тур", тому прийшлося поїхати у «Лицарі пера і шпаги», щоб не пропала відпустка.

Програма туру мене не дуже радувала, так як майже у всіх містах по маршруту ми вже були, крім Саксонської Швейцарії та замку Амбуаз. Але я знала, що в таких містах, як Прага, Париж чи Рим завжди можна знайти, чим себе зайняти, хоч у Парижі ми були вже 2 рази, у Римі і Празі – по одному разу. Тому я склала для себе індивідуальну програму на вільний час по всіх містах, але оглядові екскурсії з групою ми відвідували, так як хотіли пригадати трохи призабуту вже з 2004 року Прагу і величний Рим (2006 рік) та сповнену шарму Ніцу, де були у 2009 році.

Хочу сказати, що всі екскурсії були проведені на високому рівні професійними гідами (тільки мені здалося, що гід по Венеції трохи змерзла, а холод, дощ і вітер дещо повпливав на наше сприйняття екскурсії, тому ця екскурсія пройшла трохи «скомкано «, можливо я вже порівнювала нашого гіда з попередніми, тому вона здалася мені трохи «слабшою»…). Я вже для себе порівнювала деякі екскурсії з своїми попередніми відвідуваннями міст по програмі і можу сказати, що інформації від гідів ліцензійних я отримала набагато більше, ніж колись. . Багатьом сподобався Іван Іванович у Парижі, та все-таки мені здається, що 1,5 години для оглядової автобусної екскурсії по такому місту тільки з одним виходом на фото, все ж таки замало. Для мене було достатньо, але для тих, хто вперше в цьому місті - думаю, що малувато. Так само і в Римі, коли вечірня екскурсія оглядова тривала 1,5 години (включаючи 30 хв. на вечерю).. Може комусь із змучених переїздами туристів і тих 1,5 години було забагато для прогулянок, але це просто моя суб 'єктивна думка. Але по інших містах все було нормально по часу - були достатні екскурсії по тривалості і завжди давали вільний час. Наприклад, у Нюрнберзі нам дали аж 3 години вільного часу та для мене і цього було замало….. А декому було забагато….

Я ще ніколи не писала обширних відгуків і в мене все якось сумбурно, невпорядковано «получається». Так що вибачайте, що пишу не все по порядку, як дехто.

Хочу сказати кілька слів, що у Флоренції було дуже мало часу (1,5 години екскурсія, ми жили за 20 км. від Флоренції, а добиралися через пробки 2 години) і 1,5 години вільного часу. Ми знову обійшли кілька церков, а більшість нашої групи навіть мало що запам'ятала про це місто. Тому я зрозуміла, що хочу ще в це місто приїхати і надовше (хочу ще в Сади Боболі і Галерею Пітті піти). Ще я вважаю, що в рамках оглядових екскурсій групу все ж таки треба заводити в основні Собори Парижу (хоча б у Нотр Дам), Флоренції (Санта Марія делла Фіоре), Венеції (Сан Марко), Риму (Пантеон та інші). А через черги і брак часу цього не було. А у вільний час, якого теж завжди не вистачає, не завжди сам теж самостійно зайти встигнеш. Ми то були у свої поїздки попередні скрізь, але інші туристи....

Погода завжди було чудовою (сонце і 26-30 градусів тепла), але тільки в останні 2 дні туру зіпсувалася: у Венеції була злива і холодно (13 градусів), та потім вона закінчилася і виглянуло сонечко, а у Крумлові теж був дощ і холод (6 градусів), але теж потім перестав...

Знаєте, на форумі «Отпуск» я хотіла почати нову тему на зразок"10 балів Аккорду і Свєті Ковтун особисто" десь до Парижу, потім після того готелю (старий дуже «Ібіс», але з безкоштовним інтернетом і компом у холі, з шведським столом, але добиралися від центру на Рер 40 хвилин останнім поїздом в 22-30, якби жили в центрі, то погуляли б подовше, але сил і так на все не вистачає...) вже хотіла поставити 9 балів, а готель у Римі (передмістя, теж електричка, 20 хвилин їзди від центру Риму), де ліфт не працював і починався з 2,5 поверху (і де у нашої Світлани украли валізу з усіма речами, яку на щастя знайшли на 2-й день, слава Богу, бо у мене таке було відчуття, що не в неї, а у всіх нас щось украли), а ще у Австрії в горах теж не було ліфту, переконали мене все ж таки, що "9 балів" буде достатня оцінка за тур.

Готелі, в основному, були хорошими, у Празі, Болоньї та Ліоні - 4*. В Ліоні був найкращий готель. У Празі-Бельведер, теж нічого, 45 хвилин пішки до центру.

На Лазурному березі ми жили у Бельвью сюр Мер (за 5 хвилин до моря), дуже гарне місце, мені сподобалося найбільше по маршруту своїми краєвидами (тим більше, що ми здійснили замість Канн, де вже були, самостійну вилазку на Віллу Ротшильд, правда пішки йшли вілд готелю хвилин 4о, зате дуже сподобалося. Я вже давно дуже хотіла відвідати цю віллу, а тут якраз така нагода - живемо у центрі містечка Бельвью. Не встигли ще заїхати в Ментон, бо мусили до групи на зустріч їхати в Монако, але зате обійшли ще пішки все Монако і Монте Карло, хоча там були колись теж у 2006 році). А про готелі в Римі і Парижі я вже писала. Проте це ж фірма не бронює готелі, а їх партнери і всі в пакеті. А ще я десь писала, що про свої готелі власники ще часто дають неправдиву інформацію, гарні фото, а насправді все гірше виглядає часто. Зате скрізь були сніданки - "шведські столи", яких часто "вистачало" деяким туристам на цілий день, або ще й на наступні дні.

Правда ще в останні дні чомусь автобус наш дуже нас "хотів гріти", очевидно були якісь проблеми з клімат-контролем, що нам було дуже спекотно і гріла сильно пічка і не виключалась. Зате під час спеки, слава Богу, кондиціонер справно працював. Я ще раділа, що гарний автобус, все працює. Водії теж були дуже приємними і охайними львів'янами - Роман і Андрій, спасибі і Вам! Ми вчасно скрізь приїжджали і все встигали.

Кордон пройшли швидко - десь до 2год. 15 хв. туди і 1 год. 45 хв. назад. Так що у Львів прибули в 9 вечора (швидше на годину, чим по плану). В готелі приїжджали не дуже пізно. Тільки в перший день - 0 23-30, а так старалися в 21-30 - 22-30. А в Празі заселилися о 18 годині, а в Бельвью біля Ніци - о 19-30.

Ліцензійні гіди теж були на висоті. Особливо мені сподобався гід у Ніці, він показав такі місця, де я ще не була у своїх відвідуваннях попередніх цього міста.

Але саме в цьому турі я переконалася, що більше ніж 50% успіху туру залежить від гіда. Світлана Ковтун - це найкращий гід з тих, з ким я їздила. Я вже за нею скучаю. Тут тільки про неї можна написати величезний відгук. Але вона мені "підійшла" по всьому - по віку, мові (це не основне), ментальності, поглядами на світ, людей, життя, любов'ю до людей, країн, своїй простоті, я не боялася її запитати будь - що (як деколи боїшся "зіркових"київських гідів запитати), у неї було чудове почуття гумору, ні разу вона не читала з записників ніяких нічого, а постійно говорила по дорозі про країни, історію, міста, кухню, сувеніри, звичаї всіх країн, що ми проїзжали. Це був перший гід "Аккорда" такого рівня - справжній професіонал. Я навіть не знала, що в них є гіди такого рівня! Ми майже не слухали музику, бо у гіда було повно інформації завжди про все навкруги. І ні разу я не заснула під час її розповідей, навіть не захотіла ні разу спати, хоч ми спали по 5 годин постійно. Хоча під час інших подорожей я деколи засинала під час дорожніх розповідей гідів. Я впевнена, що вона сама б провела всі екскурсії по маршруту, але у фірмі беруть ліцензійних гідів. Світлана не афішувала свою допомогу туристам, але я бачила, що вона допомагала кожному. Комусь - ліками, комусь - порадами, як добратися кудись у вільний час (хоча це вона і не повинна була робити). А ще мені дуже сподобалося, що вперше гід розповідав у турах дуже цікаві і смішні історії про свої минулі поїздки, це дуже допомагало, якось, підбадьорювало, додавало сил, коли ми чули, що переносили інші люди. Було дуже весело, ми часто всі "лягали" зі сміху. І все вона робила якось так легко і приємно.

Карти основних міст по маршруту Світлана везла вже з дому (це вперше я таке бачила), роздавала по дорозі, а не шукала в інфоцентрах, які вже могли бути закриті. Роздавaла розмовники. Вона розповідала про цікаві місця, які можна самостійно відвідати у вільний час (хоча я була дуже підготовленою до поїздки, але про чеське Єзулятко раніше не чула, а вперше почула від Свєти і потім таки знайшли і церкву, і його у Празі). Ні разу ми не чекали ні її, ні гідів ліцензійних, ні водііїв. Все було чітко по плану. Вона була така спокійна, не нервувалася ніколи... Водила по метро Риму, як малих дітей.

Фільми всі були тематичними - історичними (хоча вже шостий раз фільм про Сісі дивитися я вже не могла..), документальними пізнавальними, комедії навіть і фантастика всі були у відповідності до маршруту туру.

Я ще подумала, що керівництво фірми має підвищувати зарплату тим гідам, які їздять у мегаполіси, такі, як Рим, Париж, де люди мають вільний час, а гід мусить всім по багато разів пояснювати, як користуватися Рер, метро, трамваями, водити їх за собою. Не те, що привезеш групу у маленьке містечко - і ніяких проблем.

Ще мені сподобалося, що Світлана давала по максимуму вільного часу (ну ми, звичайно, просили її про це). Наприклад - у Нюрнберзі було 3 години вільного часу і 2 години екскурсії. Тому ми, як могли, гуляли подовше, щоб основний принцип дотримувався - 9 годин відстою автобуса. Вона з водіями розраховувала по кілометражу, скільки нам треба буде часу на доїзд до готелю, відстій, а решта-вільний час. Я так люблю, щоб побільше гуляти, а не сидіти в готелях, як практикують деякі фірми, не даючи навіть зовсім вільного часу у містах, а у готелі транзитні приїжджають о 8-9 годині вечора.

Я думаю, що інші туристи могли б ще більше розповісти про Світлану, так як ми не їздили на факультативи через те, що були у всіх містах по програмі, крім Амбуазу і Саксонської Швейцарії (але і так не набрався факультатив цей на природу і по замкам, та зате ми мали цілий день у Празі і відвідали дуже багато). Наш гід навіть по 30 хвилин і більше не поселялася у свій номер, а чекала на рецепції, що, може хтось спуститься із своїми проблемами. Вона звонила в номери і питала, чи все в порядку, допомагала переселятися в інші номери, якщо були якісь проблеми... Ще група була дуже дуже вдячна Світлані, що вона завезла після Венеції у дешевий супермаркет, щоб люди могли скупитися італійськими продуктовими сувенірами. Ну і ще я забула сказати, яка наша Свєта була порядна, інтелігентна, вихована, тактовна, освічена і т. д.... Вона часто вже передбачала наперед наші питання, які ми ще навіть не встигли висловити.

І ще 1 важливий момент - санітарні зупинки робили що 2-2,5 години, завжди безкоштовні і з великою кількістю кабінок..

Я раніше шкодувала, що не працюю гідом... А після саме цієї поїздки я зрозуміла, яка це важка робота!!! У "Аккорда" специфіка роботи гідів дещо відрізняється від київських---- вони працюють на маршрутах круглорічно, а не тільки в сезон квітень-вересень! І в епідемії грипу (2009 рік), і під час страшних морозів у Європі в минулі роки, коли і під час 30 градусів морозу треба водити туристів, і під час частих повеней у Венеції, коли неможливо перейти вулицю, і під час постійної італійської та іспанської спеки 40-градусної влітку, коли Аккорд теж возить туди тури, а не тільки весної і восени.... А нічні переїзди деяких турів... І коли ти на наступний день після повернення додому знову їдеш у тур, але туристи не помічають твоєї втоми, бо ти знову привітна і життєрадісна, хоча, можливо, скучаєш за сім' єю.... І хоча ти змокла до нитки, а мусиш вести групу на екскурсію... То я зрозуміла, що така робота не для мене... А ще 1 особливість роботи гідів Аккорду - вони працюють на всіх маршрутах, а не тільки по одному напряму (деколи по двом), як київські. Тобто вони мусять знати всю Європу!!!! І якщо Свєта так все знає про всю Європу, як про наш тур (а я впевнена, що так і є), то вона-справжній майстер! Це справжній подвиг у туризмі - бути гідом "Аккорду", таким гідом, як Світлана Ковтун. Я би вже просто не мала терпіння по сто разів пояснювати туристам, як добратися кудись і т. д.... Один хоче музику, інший-фільм... Одному - жарко, іншому-холодно.... Та у нас і конфліктів не виникало, група була 31 чоловік, всі пунктуальні, не скандальні.

Може комусь буде цікаво почитати, чим ми займалися у вільний час, тоді, коли група була на факультативах і обідах.

Я ні в якому разі не агітую не відвідувати факультативи. Тому що для тих людей, які вперше в мегаполісах європейських, таких, як Рим, Париж, Прага, буде важко орієнтуватись самим, щось там вишукувати, а ще підготовка до самостійних маршрутів займає багато дуже часу. Я мала схеми всіх метро з дому, карти всіх міст, розруківки руху автобусів, поїздів, електричок, знала, як добратися до всіх готелів та об' єктів, що мене цікавили, ще з дому.

Я роздруковую завжди всі маршрути по містах, купую книги-путівники, все це "тягаємо" за собою.. Тим більше, хто подорожує сам, то йому важче, хіба що знайде собі компанію. Ми двоє з чоловіком подорожуємо з 2003 року, а у самостійні "вилазки" почали їздити зовсім недавно. Колись у 2008 році ми вперше поїхали в Чорногорії у Будву і Цетінє, а потім поїхали в Хорватії самостійно з Макарського до парку Кркка з водоспадами чудовими, хоч це було досить далеко, але у нас все вдалося тоді. А так ми весь час теж ходили з групами. Того року ми дуже гарно провели цілий день у Зальцбурзі і околицях його самостійно по карті Зальцбурга, восени 2010 самостійно з їздили в Неаполь із Сорренто, а весною 2011 самі з Амстердама вдало здійснили вояж по Утрехту-Гоуді-Лейдену. А тепервже в цьому турі з' їздили з Пршерова (де ми ночували в перші 2 ночі туру, а не в Оломоуці) в чудову архієпископську резиденцію в місті Кромнериж (пам' ятка Юнеско). Та й саме місто дуже гарне, там крім резиденції ще є чудовий парк з клумбами і фонтанами, подібний до садів замків Луари. Ввечері ще заїхали в Оломоуц (теж супер! хоча ми вже там теж були) і повернулися в готель. Група в той день була на факультативі у Відні. Але ми там були вже 3 рази, тому не поїхали, але всі були задоволеними.

У Празі ми ввечері ходили 2 дні на прогулянки різними районами, а цілий день їздили по різним церквам, на Вишеград, на Петрин пагорб, навіть встигли у перший вечір ще після вечірньої прогулянки на співочі фонтани добігти пішки, бо вони були за 10 хвилин ходьби від готелю, на 22-00 на концерт Андреа Бочеллі (я знала з дому з інтернету графік концертів на фонтанах). По плану все виконали. Фактично за 2 вечори ми обійшли і об 'їхали в Празі все найцікавіше. Я навіть не думала, що у Празі теж всередині дуже гарні церкви.

У Парижі ми теж мали цілий вільний день. По своїй програмі ми знову від ранку відвідували різні церкви, багато було дуже цікавих всередині, на обідню спеку пішли в оперу на кілька годин (враження одні з найсильніших за всю поїздку), потім знову по церквах, а на вечір піднялися на Тріумфальну арку (дуже сподобалося, правда пішки туди вилізти після цілоденних блукань по Парижу вже було важкувато) так щоб застати ще і види денні, а потім стемніло і ще побачили з висоти нічний Париж і мигаючу вежу. Потім ще гуляли по Єлісейських нічних полях, біля Дому Інвалідів, Нотр Даму і самостійно на Рер поїхали в готель.

Коли в нас був вільний час у Ніці, то ми побігли і знайшли собор Нотр Дам і російську церкву. Ввечері у Бельвью сюр мер Свєта нас відвела на пляж і вже звідти ми побачили віллу Кирилос і віллу Ротшильд, приблизно вже знаючи, куди будемо йти завтра. А я вже писала, що по красі природи всього туру (і окремо Лазурного берега) побережжя Бельвью найбільше сподобалося мені і особливо краєвиди з самої вілли Ротшильдів, аж не хотілося звідти йти. Потім ми самі поїхали на автобусі в Монако, гуляли там, трохи поблудили, пішли ще в Монте Карло і зустрілися там з групою. Ми вже були раніше в Монако, а нашій групі факультатив у Канни (ми там вже були 2 рази, тому і запланували собі прогулянку на віллу Ротшильд в той час) і Монако дуже сподобалися. Група наша ще і купатися скрізь встигала - і в Ніці, і в Монако, і в Каннах, і в Бельвью. Вода була дуже теплою.

Ще у нас був вільний день у Римі, коли група їздила в Тіволі на віллу Д есте. Ми теж туди самостійно поїхали електричкою, так як хотіли ще погуляти по самому містечку і піти ще на віллу Грегоріана, де чудові водоспади, але старші люди навряд чи витримали б там ходити, бо там перепади великі висот під час прогулянки. (теж одне з найсильніших вражень за тур). Ще була постійна спека, яка не додавала сил. Після Тіволі ми ще потім до ночі гуляли по Риму по різних місцях і самі електричкою в 22-00 з площі Попполо повернулися в готель (а Свєта групу забирала від Колізею в 21-00 і повезла на метро, а тотім їх забрав автобус вже до готелю). Потім на 3-й день у Римі ми знову від ранку бігали по церквах і Базиліках, обійшли Трастевере, а більшість нашої групи бігала по магазинах) відвідали все по плану і були дуже задоволеними (ми по денному білету трохи їздили і по метро).

В кінці туру група мене просила написати відгук про наш тур і гіда, особливо пані Тетяна з Дніпропетровська. Їй величезний привіт! Але дехто сказали, що напишуть самі.

Ми всі полюбили Свєту! А вона ще на початку нашої мандрівки так і сказала в автобусі всім: "Ви просто мусите мене полюбити на ці 16 днів, бо у Вас просто нема іншого виходу! ". І так і сталося... За мої 15 автобусних турів вона мені сподобалась найбільше по всім пунктам.

Так що я надіюся ще поїхати із Світланою (раз гіди Аккорду їздять скрізь) в Прибалтику, Грецію і Турцію з Болгарією і Румунією (де ми ще не були).... Чекаю на нашу зустріч...

Ще хочу ось що відмітити - тур дуже гарний і цікавий, але на мою особисту думку, мені здається, що хто має таку можливість, варто все ж таки їздити в такі тури, де відвідується 1 (максимум 2 столиці держав), а решта хай будуть маленькі цікаві містечка, а не 4 великі столиці - мегаполіси, як у цьому турі (Прага, Відень, Париж, Рим). Правда дехто любить за короткий час відвідати чим побільше (я сама так люблю, але щоб у межах однієї, або двох держав). Але враження від однієї столиці накладаються на враження від іншої, і попередні захоплення якось згладжуються трохи і забуваються вже. І хоча ми вже були не перший раз по містах туру, але все одно спочатку на мене дуже сильне враження справила Прага. Потім ми були у Парижі (теж захопилися знову), а останньою столицею був Рим, і тому, напевно, від цього міста залишилися найсильніші враження і спогади, а інші міста вже якось залишилися в тіні. Тому я думаю, що в такий тур варто їхати тим туристам, які вже були в містах по маршруту і хочуть поновити свої спогади та відвідати ще щось нове у них. Бо для першої подорожі по Європі (а були у нас і такі туристи) це буде важкуватий тур для «переварювання " інформації і фізично теж. Але я свою думку не нав’язую, бо кожен хоче щось свого, особливого, від відпустки.

Я ще ось що хотіла сказати: завжди я вишукувала нові міста і маршрути, у яких я ще не була. А тепер я зрозуміла, що і у "старих "знайомих містах можна приємно провести час і знайти багато нового для себе

Цей відгук я писала спонтанно, без попередньої підготовки, просто хотіла написати про такого чудового гіда, а потім втягнулася в процес і вийшов дуже великий сумбурний звіт про тур, де все не по порядку написано, але щиро. Вже не хотіла переписувати і впорядковувати наново, а знову коротко у мене не получилося, як завжди....

Так що ще раз дякую «Аккорд-туру» і особисто Світлані Ковтун - Гіду з великої літери, за нашу чудову відпустку. До нових зустрічей!

Реклама
Отзывы о других турах