Общий рейтинг:
Аккорд-тур Львов – отпуск, отдых, путешествия
Поездка: 20 октября 2013
Отзыв:
ТОП рейтинги месяца - Октябрь 2013
Голосов 13 «
Все лидеры  |  Приобрести отчет

Отзыв на тур Два сердца Европы… Словакия и Чехия…

Моя велична... Моя казкова... Моя Прага... Лишилися фотографії та незабутні спогади...

Але про все детально. Щоб не було ніяких розчарувань, потрібно чітко усвідомлювати, ЧОГО ви очікуєте саме від цього туру. Особисто мене він привабив тими НЕЗАБУТНІМИ трьома днями, які ми провели у Празі. Королевський Відень і Чешський Крумлов були дуже приємними доповненнями. Все, я чітко усвідомлювала, що 1 день для Праги, 1 день для Карлових Вар, 1 день для Дрездена і півдня для Відня - то є катастрофічно мало.

Розтавивши пріорітети, ми вибрали ТРИ ПОВНИХ дня у Празі. Так, було дуже приємно пару годин погуляти по центру маленької Братислави, з якою ми вже знайомилися минулого року. Звичайно, ми скористалися можливістю відвідати наш улюблений Відень, який покорив наші серця також минулого року, і який ми встигли хоч трішечки роздивитися в одному із турів Аккорда за два з половиною дні. За ті декілька годин, що нам відвели у Відні ми трохи пройшлися центром міста, відвідали чудовий міський парк Відня в самому серці цього міста... Осінь, жовте листя, зелена травка, яскраве сонце... Здавалося. що всі віденці вирішили посидіти на природі, стільки людей сиділо або лежало на травичці... Мала погодувала численних качечок та чаплю, а потім ми просто гуляли тихими алеями парку, милувалися осінім віденським пейзажем, пили каву, яку можна придбати буквально на кожному кроці. Минулого року Відень зачарував нас своєю архітектурою, своїми палацами, а цього року ми побачили його таким милим та затишним, своїми парками він нас остаточно покорив... Основна частина групи була у Відні вперше, тому за декілька годин намагалася пробігтися оглядовою екскурсією, заскочити хоча б в один палац Шенбрун, бо в Бельведер вже не встигали...

І ось, нарешті, ми приїхали в обід до Праги... Спочатку оглядова екскурсія з гідом Віталієм. Чесно кажучи, в перші пару годин ми були розчаровані... Центр міста буквально бурлив від потоків туристів, здавалося, можна піджати ноги, і туристи понесуть вас від одної пам, ятки до другої. Чеської мови ми взагалі не чули, трохи англійської або німецької, а то лише російська. Відчуття такі, ніби ти десь в Росії. Штовханина, нецензурні галаси, ще й гід попередив, що кишенькові крадіїї не сплять (і це особисто на собі відчула панянка з нашої групи!). Так, архітектура велична, вулички казкові, погода як на замовлення... Але особисто мені хотілося зібрати рчі і повернутися додому. Таку Прагу я не хотіла.... Слава Богу, що такі думки роїлися лише у перші години, бо наступні дні наших прогулянок по Празі подарували нам КАЗКУ. Відразу попереджу, що я розповім про МОЮ Прагу, про ті місця, які я обрала для себе, бо на факультативні екскурсії ми майже не ходили, окрім кораблика і Градчан. Але про все поступово. Так, екскурсія на кораблику особливого інформаційного навантаження не несе... Та ми дуже смачно поїли і зробили ФАНТАСТИЧНІ фото. А ще послухали невеличкі розповіді про різні будівлі на набережних, помилувалися вечірньою Прагою у променях багряного сонця, і все це під звуки класичної музики... Дуже романтично, скажу вам! Наші закохані туристи заповзято цілувалися, пропливаючи під Карловим мостом, мабуть, є така традиція: -))) І ще одна деталь: Карлів мост повністю сфотографувати можна лише з кораблика! Особисто я не жалкую тих 30 євро, які коштувала та прогулянка... Бо було дуже класно!

Наступного дня наша група помчалася до Карлових Вар, повернулися десь о 5 вечора щасливі. Відразу скажу, що поїхати самому рейсовим автобусом до цього цілющого міста коштує в 2 рази дешевше, ніж організованою групою. Мовного бар, єру у Чехії НЕ ІСНУЄ, тобто вони чудово розуміють повільну українську, ви майже розумієте повільну чеську, і всі прекрасно розуміють англійську, навіть, якщо у школі ви сподобалися вивчити тільки елементарні фрази: -))))))))))))))))

Ми ж присвятили більшу частину цього дня Пражському зоопарку. Ми завжди відвідуємо ці заклади, бо мандруємо з донечкою. Навіть якщо у вас немає дітей і ви дорослі і дуже поважні, повірте, ви не пожалкуєте, якщо відвідаєте цю дивовижну казку - ЗООПАРК у Празі.

Трохи відступлю, щоб розповісти про транспорт. В своєму готелі або в інформаційному центрі берете карту міста, де дуж просто орієнтуватися, бо намальовані маршрути метро, трамваїв та автобусів, відмічені назви усіх зупинок, і вказані всі пам, ятні місця Праги. Дуже легко прокласти маршрут, де б ви у Празі не жили. Квитки у Празі одні для будь-якого виду транспорту: тобто купуючи квиток, ви можете проїхати по ньому у трамваї, а потім в автобусі чи метро. Єдине чим вони різняться, це часом поїздки. Є "єзденки" по 24 крони (тривалість поїздки 30 хвилин), 32 крони - 90 хвилин і т. д. Придбати квитки можна у кіосках преси, на станціях метро і в автоматах на зупинках трамваїв (звертаю увагу - автомати приймають лише МОНЕТИ, купюри - ні) Отже, ви придбали квиток, зайшли у транспорт і в спеціальному жовтому ящичку квиточок ЗАКОМПОСТУВАЛИ - на квитку будуть вибиті дата та час початку вашої поїздки, до закінчення якої ви сміливо можете кататися по Празі. Квиток компостують лише ОДИН раз, потім ви просто їздете з ним.

З нашого отелю "Смарагд" ми добиралися до зоопарку трамваєм №12, потім пересіли на автобус №112, який за 5-7 хвилин домчав нас до казки у вигляді зоопарку. Вхідний квиток для дитини коштує 150 крон (1 євро = 25 крон), для дорослих - 200 крон. Є ще різні пільгові програми для родин, для компаній і т. д. Ми зайшли до зоопарку вранці, а вийшли о 4 годині лише тому, що поспішали на вечірню екскурсію. Якби не це, ми б звідти не вийшли взагалі! Величезна територія, все доглянуто, все продумано, все зроблно для того, щоб і тваринкам було добре, і дітям цікаво! Особливістю саме цього європейського зоопарку є його максимальна відкритість - можна сміливо заходити, дивитися зблизька та, головне, торкатися до тих, хто безпечний. Ми спочатку намагалися стримувати емоції, але то неможливо! І вже десь за годину почали сміятися вголос, криичати, співати і розмовляти з тваринками! Таких, як ми, був повний зоопарк! В парку є канатна дорога, з якої можна роздивитися весь зоопарк. Ми не стали ризикувати маминим здоров, ям, пішли пішки чудовими доріжками, подивилися немаленьку експозицію на тему геології Чехії, а ще роздивилися мушлі та камінці у маленькому музеї, заодно побачили справжній бамбук... Зголоднівши, смачно і недорого перекусили сосиками з чудовим чеським пивом. Закладів харчування там купа, туалетів, кімнат для того, щоб перевдягти малечу, теж. Все зроблено для того, щоб ви відпочивали!

Поруч із зоопарком є ботанічний сад, але в нас вже не було часу на нього. Бо ввечері ми пішли на незабутню екскурсію по Градчанам та Пражському граду. Ці частини міста є ще не зовсім туристичними, як інший берег Влтави. До того ж ми були там ввечері, коли туристів. окрім нас, не було взагалі! Рекомендую цей факультатив, бо справив враження! Таємничості додавало те, що це був вечір, тиша, кожен крок відлунював, кожне слово гіда було схоже на казку, у мерехтінні лихтарів виходили чудові фото... Ми побачили зміну караулу, пробіглися Золотою вуличкою з карликовими будинками, наслухалися цікавих розповідей гіда... і ось, нарешті, він... СОБОР СВЯТОГО ВІТА... Слова, лише слова... Його треба бачити! Вже заздрю тим, хто побачить собор в майбутньому, бо перші миті незабутні!!! А потім вечірня Прага десь внизу, ми зверху у Пражському Граді, тиша, це неперевершені почуття!

Наступного дня наша група поїхала до Дрездена, а ми пішли до моєї Праги... Моя Прага почалася у підніжжя Петрина, до якого ми дісталися трамваєм №12, потім планували пересісти на фунікулер. Але останній був на плановому ремонті, тому довелося хвилин 40 підніматися вгору самим. Слава Богу, що так сталося! Осінній сонячний ранок, зеленюща трава, сади на Петрині вдягнені у різнобарвне листя, кожен подих вітру зриває їх і з тихим шурхотом вкладає на землю, ви йдете по середньовічній бруківці, і з кожним кроком перед вами відкривається вид на Прагу, яка вляглася до ваших ніг і просто спокушає... І десь там, зверху, зупинившись на мить, щоб оглянути цю картину, ви розумієте, що ось вона, велична Прага, як іграшкова, лежить у вас на долонях... Все, і Карлів міст, і собор Віта, і всі ті храми та будівлі, які ви бачили на листівках, ось вони, прямо у вас на долонях! Про те, що фото вийшли чудові, я промовчу. А про те, що то були такі хвилини, які запам, ятовуєш на все життя, скажу! Заради тих хвилин, варто було жити! Ми піднялися до копії Ейфелевої вежі, погуляли на горі, можна було відвідати лабіринт... А назад ми пішли через Пражський Град, який так зачарував нас ввечері. Боже, від і вдень неперевершений! Правда, туристів все ж таки було немало, але то не псувало наших відчуттів! Рекомендую музей іграшок, навіть, якщо ви і не дитина! Дуже цікаво! Вхідний квиток для дорослого 70 крон. А потім була Пражська Венеція, де річечка Чертовка впадає у Влтаву, і де мешкають численні ручні лебеді та качечки! Вид казковий! Влтава, кораблики, наречені, сотні пташок і трохи збоку Карлів мост... А потім ми пройшлися не сувенірними лавками, а якоюсь мистецькою вуличкою, де бачили старовинні маріонетки, кераміку, картини... Пообідали у затишному ресторанчику (зверну увагу, що порції в Чехії ВЕЛИЧЕЗНІ, тому, наприклад, ми з малою наїдалися однією порцією), побачили найвужчу вуличку Праги, прогулялися галасливим центром Праги. Шкода, що в нас було мало часу, якого не вистачило на Вишеград та Виногради (це дуже цікаві райони Праги), сподіваюся, що ми ще не раз повернемося до моєї Праги!

Прийшлося викроїти трохи часу, щоб мала відвідала "Діно парк" (жовта лінія метро, ст. Чеськоморавська, торгівельний центр Арена). На даху торгівельного центру "живуть" величезні дінозаври, які рухаються, ричать, їдять... Що дуже сподобалося, ц те, що окрім розваг, можна ще й трохи повчитися, бо є й музей, до якого переносить машина часу, і різні заховані у камінь таблички з інформацією про цих створінь, і ще 4д кінотеатр. Тобто для дитини - рай. В самому торгівельному центрі багато магазинчиків з товарами для дітей і з дуже приємними цінами! Шкода, але часу було обмаль!

Трохи про ціни. Поїсти в якомусь закладі з пивом десь 8-12 євро на людину, якісь сосиски на вулиці в рази дешевші. Скупитися в супермаркеті (нарізки, паштети, йогурти, фрукти, булочки) десь 10 євро на вечерю для нас трьох. Біля нашого отелю було 2 супермаркета, так що проблем не було. В центрі також є "Білла", можна завжди купити салат та якоїсь ковбаски, щоб перекусити.

А зараз перейду до не менш цікавого питання - готелі. Це недорогі автобусні тури, відповідно, які гроші, такі готелі. В Словаччині готель недалеко від центру, чистенько та затишно, але в 10 м від нашого балкону починалося старе кладовище... Мій чоловік навіть надписи на могилках з балкону розгледів... Мала боялася сама спати... Готель у Празі "Смарагд" на околиці міста (15 зупинок трамваєм) і схожий на готель для будівельників та гастербайтерів... Дуже брудно, не було ані мила, ані шампуню, фен в скотчі і не працював, сніданки символічні... Одну ніч ми провели у Польщі на гірськолижному курорті, але приїхали майже в 22, о 7 виїхали, не встигли роздивитися... Висновок: мило, шампунь, фен бажано мати свої, дуже зручно, якщо у вас є термос, кип, ятильник, свій чай або кава, а ще туристи з досвідом мають при собі печиво, паштети, горішки, сухофрукти... Тому ніякі негаразди не зіпсують їм відпочинок!

Нас супроводжувала Олена Дирич. Не перший раз ми мандруємо з Аккордом, користувалися послугами інших операторів, тому вважаємо себе досідченими мандрівниками. Такого ЧУДОВОГО гіда не часто зустрінеш! Оленка, я від щирого серця хочу сказати, що ти така розумничка, такий професіонал, така відповідальна, толерантна, завжди усміхнена, завжди готова прийти на допомогу! Скільки цікавого ти нам розповідала дорогою, як намагалася скрасити довгі переїзди, як хвилювалася, щоб всім було зручно, щоб вчасно зупинилися, відвідали "кімнатки", поїли, випили гарячого, щоб всі себе добре почували, щоб відбулися екскурсії, щоб всі встигли скупитися... Я можу довго перераховувати все те, чим ти опікувалася. Ми дивувалися твоєму терпінню, адже 45 чоловік у групі, всі з різних куточків України, різні мови, різний вік, різні вподобання... Особисто я не змогла б так по 10 разів повторювати та звертати увагу тих, хто і не думав хоч якось зібратися і щось усвідомити! Хочу подякувати тобі за твою працю, ти молодчинка! І при всьому цьому справжня галичанка, бо дистанцію так і тримала, ніякого панібратства: -)))) Бажаємо тобі всього найкращого, і наступного разу дуже хотіли б поїхати лише з тобою! Бо там де ти, можна не хвилюватися про організаційні моменти, можна лише насолоджуватися поїздкою! Шкода, що тобі приходилося вислуховувати претензії, але я впевнена, що то претензії до Аккорду, бо не ти плануєш маршрут і вибираєш готелі. Свою роботу ти виконала на 12! Дякуємо тобі!

Хочу звернутися до туристів з проханням - не купуйте квитки на той час, який Аккорд вказує, як ОРІЄНТОВНИЙ час прибуття. Це дорога, це митниця, може бути, що завгодно! Майте в запасі хоча б години 4, краще 5. Можна простояти на кордоні 3 години, як ми в минулому році, можна пробити колесо, як в турі у наших друзів, може зламатися щось в автобусі... Якщо приїдете вчасно, завжди можна погуляти Львовом!

Закінчити хочу словами нашої Оленки про те, що до поїздки потрібно готуватися. Тим паче, що зараз з інтернетом це зробити дуже просто! Що ви чекаєте від мандрівки? Що б ви хотіли побачити в першу чергу? І звичайно, до побутових дрібничок або хоч трохи готуватися, або не звертати уваги, адже ми їхали за казковими враженнями, за емоціями, за фотографіями чарівної Праги, хіба не так?

Заплющую очі, і просто відчуваю той вітерець на Петрині, той шурхіт листя, і Прагу на долоні...

Другие отзывы Ksana

Голосов 0
|
|
|
|
|
|
* объекты, маршруты, исторические места, отели которые упомянуты в отзывах с более ранней датой размещения отзыва, могут не соответствовать объектам, которые актуальны в туре на данный момент
С целью улучшения сервиса, просьба сообщить причину закрытия (отказа) от функции "Заказать".
Будем очень признательны за Ваш вклад в развитие функции.
OK
Спрашивайте...
Спрашивайте...
Подберем тур!
Подберем тур!
Забронируем!
Забронируем!
19 мая 2019
Реклама
Отзывы о других турах